tsf

Так вже склалося, що «Атлет-2004» не з чуток знає, що таке договірні матчі та підкупи суддів. Час пливе, і ставки зростають – цього разу на кону були срібні медалі вищої ліги Першості міста Києва. Розв’язка цього Чемпіонату була надзвичайно цікавою, адже все вирішувалося в останньому турі. Позаяк «Чемпіон» програв свій поєдинок «Динамо» з рахунком 0:5, то щоб посісти друге місце у турнірній таблиці, підопічним Романа Гринчука потрібна була перемога у матчі з ФК «Локомотив». У надзвичайно напруженому матчі, у суботу 17.06.2017, атлетівці переграли суперників з рахунком 1:0. Радості футболістів, тренерів та вболівальників не було меж, адже ми зробили це – ДРУГЕ місце наше! Але ось що було далі…

Увечері 21.06.2017 стала відомою така інформація: у матчі «Динамо» - «Чемпіон» у складі біло-синіх на воротах стояв незаявлений гравець. Звісно, цей факт був дуже добре відомий представникам «Чемпіону», які, дізнавшись результат матчу «Локомотив» - «Атлет», не стали зволікати та подали протест до Федерації футболу Києва. Рішення Федерації – технічна поразка «Динамо». У зв’язку з цим змінюється і турнірна таблиця: «Динамо» (24 очки), «Чемпіон» (20 очок), «Атлет» (18 очок).

А тепер давайте-но трохи подумаємо. Футбольний клуб «Динамо» цьогоріч відзначає свій 90-річний ювілей. За цей час клуб та ДЮСШ стали відомими у всьому світі, було випущено чимало відомих вихованців, які нині грають у провідних командах, було успішно побудовано тренувальну систему, підібрані найкращі фахівці для роботи із футболістами. Невже недивним виглядає той факт, що «Динамо» випадково виставляє незаявленого гравця?! До слова, у команди 2004 р.н. (U-13) з цього року новий наставник – Павло Неверов. Чи сприяють такі махінації іміджу тренера одного з найкращих клубів країни і чи гідний такий клуб називатися флагманом українського футболу?

Щодо стосунків «Динамо» з «Чемпіоном», то між ними дійсно у 2013 році було підписано партнерську угоду. Про це навіть писалося на офіційному сайті «Динамо». Але чи входить до партнерських відносин пункт «договірні матчі»? Дуже сумнівно. Власне кажучи, Сергій Лисенко (тренер ФК «Чемпіон» 2004 р.н.), мабуть, просто забув, що він навчався за спеціальністю «Олімпійський та професійний спорт». А олімпійська тренерська присяга звучить так: «Від імені всіх тренерів та інших людей з оточення спортсменів я обіцяю, що ми будемо вести себе так, щоб підтримувати істинний спортивний дух та чесну гру, відповідно до основоположних олімпійських принципів». Тож нехай Вас тішить Ваше друге місце на папері, а футбольна спільнота Києва знає, хто насправді заслужив ці нагороди і що чемпіонська у Вас лише назва.

І наостанок хотілося б нагадати Сергію Анатолійовичу слова відомого англійського письменника Семюеля Батлера: «Брехати – значить визнавати перевагу того, кому ви брешете».

Suzanna Z

 

Форум