Футбол – гра мільйонів та найпопулярніший вид спорту в Україні. Однак це зовсім не означає, що у футбольній галузі немає проблем. Договірні матчі, підкупи арбітрів, численні порушення фейр-плей – як не прикро, але усе це йде нога у ногу із українським футболом. І що найстрашніше – навіть з дитячим. Зараз ви познайомитесь із деякими особистостями, які на наш погляд видаються доволі підозрілими.

 

arbitr

Знайомтесь – Куценко Андрій Володимирович, 1993 року народження. Закінчив середню школу. У минулому два роки грав за СДЮШОР «Атлет», також виступав за ФК «Єдність». Наразі працює у ФФК в комітеті по призначенню арбітрів на ігри. Крім того, тренує дітлахів 2007-2008 року народження у ФК «Моноліт», має тренерську ліцензію категорії «С», яку видає ФФК. Щоправда, ніякі тренерські курси він не закінчував. Не знаходите це трохи дивним?! Але давайте повернемося до його суддівської кар’єри. Протягом своєї роботи разів зо 20 викликався до КДК, у ролі арбітра, який «добре» судить, з них 10 разів поспіль. Ну і найсвіжіший факт – його суддівство у матчі сьомого туру першої ліги Чемпіонату міста Києва U-11 2015 року між командами Чайка та Атлет-2. Нагадаю, що 28.05.2015 Андрій Куценко із явною упередженістю ставився до футболістів ФК «Атлет» та примудрився за матч видати їм 5 жовтих та 2 червоні картки. У підсумку, один гравець отримав дискваліфікацію на 1 поєдинок, другий – на два. А у роздягальні нібито стався інцидент, за який ще один гравець нашої команди був дискваліфікований вже на три матчі. Звісно, не хочеться нікого звинувачувати, але беззаперечні факти говорять самі за себе: приблизно рівні команди, приблизно рівна гра, у підсумку рівний рахунок, але одна команда отримує за матч сім карток, на користь однієї команди призначається більше 20 штрафних ударів, на користь іншої - жодного. У будь-якому випадку, висновки робити лише вам.

 

coach chaykaА ось і наш другий «герой» - Валерій Москаленко. На сьогодні являється керманичем ФК «Чайка» 2004 року народження. У минулому році очолював тренерський штаб ФК «Єдність» у тій же віковій категорії. Чим же «прославився» Москаленко? У навколофутбольних колах подейкують, що він частенько буває замішаний у домовленостях із арбітрами. Іноді навіть намагається зацікавити суддів в іграх третьої сторони для досягнення результату, який є вигідним для його команди. Так, наприклад, у Першості Києва 2014 року, коли Єдність боролася із Зміною-Оболонь за право очолити турнірну таблицю, він пропонував грошову винагороду арбітру, якщо той допоможе Атлету в матчі сьомого туру першої ліги Атлет-2 – Зміна-Оболонь, задля втрати очок пивоварами. Однак, навіть попри зацікавленість судді у цьому питанні, атлетівці тоді програли із рахунком 0:4. Як велись розмови між батьками ФК «Єдність», так само був «проспонсорований» арбітр кубкового матчу Атлет-1 – Єдність в 2014 році. Незважаючи на це, атлетівці перемогли із мінімальною перевагою 1:0. І це далеко не поодинокі випадки, коли Москаленко з’являвся у такому світлі. А цьогорічна практика домовленостей із суддями сягнула просто неймовірних вершин. Його підопічні з ФК «Чайка» скоріш за все в курсі всіх махінацій, так як у суперечливі моменти хлопчики навіть не задаються питанням: в яку сторону арбітр призначить штрафний удар?

 

papaІ на останок, хотілося б звернутися до «організаторів» таких «виграшних» матчів. Ми усі, звичайно, розуміємо схему вашої діяльності: багатенький «тато-спонсор» з власними амбіціями у команді безпринципового тренера, продажний арбітр і – вуаля, якимось немислимим чином команда виграє у своїх потенційних суперників. Але навіщо?! Невже вам приносить задоволення такий «футбол», невже вас тішать залікові очки, зароблені таким чином, невже ви особисто вважаєте себе переможцями?! Можливо доцільніше дати дітям розвиватися та самостійно досягати футбольних вершин, і врешті решт просто йти по життю чесним шляхом? Краще допомагайте їм, будуйте футбольну інфраструктуру, зробіть внесок у розвиток українського дитячого футболу.

 

 

 

 

P.S. Звертаємось до всіх, хто прочитає дану статтю. Якщо у вас є якісь обґрунтовані підозри чи факти нечесної гри, договірних матчів, упередженого суддівства, просимо вас повідомляти про них адміністратору ( Admin ) нашого сайту приватним повідомленням або через розділ Контакти. Ми будемо намагатися вирішувати ці питання з компетентними органами.

Suzanna Z

 

Форум