grinchuk roman 206x258-   Роман Миколайович, скажіть, будь ласка, що для Вас означає слово “футбол”?

-   Для мене футбол – це не просто слово, це, можна сказати, той простір, в якому я найкомфортніше себе почуваю, перебуваючи в якому отримую величезне задоволення і намагаюся самореалізуватися.

-   Пам’ятаєте, як Ви почали займатись в футбольній секції? Хтось вплинув на Ваш вибір футбольної секції?

-   В футбол мене привели мої дуже добрі товарищі та однокласники – Клишавий Володимир та Сліпченко Олександр, коли ми навчалися в 3-му класі, за що я їм дуже вдячний. Їм дуже сподобалося, як я грав у футбол на уроках фізкультури, що і підштовхнуло їх запропонувати мені відвідати разом з ними тренування. Дуже добре пам’ятаю своє перше тренування в ФК Дружба. Тоді я тренувався з хлопцями старшими за мене на 2-3 роки і пам’ятаю, як я сильно хвилювався. Доречі, тренування проводив теперішній інструктор – методист ДЮСШ Атлет – Філенко Едуард Володимирович.

-   Роман Миколайович, розкажіть про свою футбольну кар’єру і що саме мало вплив на рішення обрати тренерську професію?

-   Як вже було сказано вище, футболом почав займатися у віці 7 років у ФК Дружба, який з 2003 року носить назву ДЮСШ “Атлет”. До 15 років я був гравцем команди 1989 р.н., хоча сам я 1991 року народження. Після серії травм, зі згоди тренера, я почав тренуватися і грати за команду своєї вікової групи - 1991 р.н. Два роки, які я провів у цій команді, я вважаю поки що найуспішнішими у своїй кар’єрі гравця. Я закінчив ДЮСШ у 2008 році і став гравцем дорослої команди ФК Атлет, де граю і понині. За все своє життя я мав тільки 2-х тренерів, які безпосередньо і вплинули на моє формування не тільки як футболіста і тренера, але і на формування моєї особистості. Це мій перший, і, що цікаво, нинішній тренер, а також наставник, колега, друг та приклад для наслідування – Мурашенко Дмитро Костянтинович та тренер команди 1991 р.н. – Пушенко Володимир Дмитрович, в команді якого я зміг максимально себе реалізувати як футболіст, саме завдяки йому, в чому я йому дуже вдячний. А те, що я зараз працюю тренером в одній із самих найсильніших футбольних шкіл міста Києва, це цілком і повністю заслуга мого першого тренера Мурашенка Д.К., який запропонував мені працювати його помічником у команді 1995 р.н., де я працюю і зараз. Саме спостерігаючи за його тренерською діяльністю, я отримав потрібні для себе знання та натхнення для успішної діяльності у цій сфері.

-   Ви намагались заграти на професійному рівні? Де саме?

-   Так, були спроби. За сприянням керівництва ФК Атлет, їздив на оглядини у дублюючі склади команд: «Іллічівець» (Маріуполь), «Таврія» (Сімферополь), також побував на оглядинах і закордоном у Чехіі ФК «Банік» (Острава), але, на жаль, за багатьох різних обставин так і не вдалося заграти у професійний футбол, хоча сьогодні я про це ні на секунду не жалкую, оскільки я поставив перед собою нову мету в житті!

-   Нова мета в житті – це яка?

-   Добитися успіху в тренерській діяльності!

-   На сьогоднішній день Ви відповідаєте в ДЮСШ “Атлет” за команду 2004 року народження. На теперешньому етапі їх розвитку, що Ви намагаєтесь донести до гравців команди?

-   Те що стосується футболу, то на початковому етапі моє завдання – зацікавити дітей займатись футболом, дати їм ази, а також створити боєздатний колектив. Але крім всього цього, я поставив перед собою завдання - виховати не просто гарних футболістів, а ще й справжніх особистостей, патріотів, чесних, порядних і щирих людей, яких так не вистачає нашому сучасному суспільству.

-   Це правда, що Ви ввели в своїй команді певні правила? Які це правила?

-   Так! Це 10 правил, метою яких є духовний, морально-етичний та патріотичний розвиток підростаючого покоління!

-   Я так розумію ці правила є “комерційною таємницею” команди 2004 р.н.? Чи Ви можете їх нам озвучити?

-   Звичайно ні! Ось вони! Кожен гравець команди Атлет-2004 повинен:

   1. Бути дисциплінованим та відповідальним перед командою;

   2. Бути охайним у побуті та чемним у спілкуванні з усіма людьми;

   3. Ставити на перше місце інтереси команди, а не свої власні;

   4. Прислуховуватись до порад тренера;

   5. Усім серцем любити футбол;

   6. Гарно навчатись у школі;

   7. Знати і розмовляти українською мовою;

   8. Знати на пам’ять гімн України (якщо ти українець);

   9. Знати історію футбольної школи «Атлет» та дотримуватися її традицій;

   10. Бути вдячним батькам за своє життя.

-   Відійдемо від Вашої професійної діяльності та поцікавимось у Вас про особисті вподобання. Скажіть, будь-ласка, Роман, який стиль футболу Вам до вподоби? За яку команду вболіваєте? Грою якого гравця захоплюєтесь?

-   Я прихильник збалансованого футболу, де все максимально направлено на досягнення позитивного результату, і де раціонально використовуються всі можливості футболістів. На мою думку, такий стиль футболу проповідувало Київське Динамо В.В. Лобановського, а зараз проповідує Манчестер Юнайтед, за який я вболіваю з 8 років. Райан Гіггз! Не розумію, як в його віці можна грати на такому високому рівні! Для мене він приклад професіоналізму.

-   Роман Миколайович, адміністрації нашого сайту стало відомо, що Ваша мама готує дуже смачні пиріжки :) … Вам важко обходитиись без смачних пиріжків в період навчально-тренувальних зборів?

-   Я останнім часом став не дуже вибагливим у харчуванні. У зв’язку з дуже інтенсивним темпом життя, все частіше приходиться харчуватися “на ходу”, тому я навчився обходитись без маминих пиріжків! Але я завжди дуже радий, коли випадає можливість їх скуштувати)))

-   Скажіть, Романе, а як Ви відпочиваєте від своєї роботи?

-   Знаєте, я настільки люблю футбол і свою роботу, що мені навіть відпочивати
від них не хочеться! Але коли все ж таки випадає вільний від роботи час, я
стараюся його провести в колі близьких, рідних для мене людей, а також друзів!

-   Що б Ви хотіли побажати всім учням футбольної школи “Атлет”?

-   Завжди прагніть більшого!!! Досконалість не має меж!

-   Дякуємо Вам, Романе Миколайовичу, за цікаву та змістовну розмову. Бажаємо Вам виконання поставлених цілей та здійснення всіх бажань!

-   А я, в свою чергу, хочу подякувати Вам за те, що надали мені таку честь: першим з тренерів ДЮСШ “Атлет” відповісти на Ваші запитання! Всього Вам найкращого! АТЛЕТ – Чемпіон!