Цікава подія відбулася в житті нашого тренера Гринчука Романа Миколайовича, його підопічні пройшли процедуру посвячення і стали справжніми учнями ДЮСШ «Атлет». Зважаючи на те, що це перша команда, яку тренує Роман Миколайович, ми вирішили поспілкуватися з нашим тренером і дізнатися, які емоції відчував Роман Миколайович під час посвячення, а також, як складається його дебютна тренерська робота.

grinchuk roman

-   Романе Миколайовичу, по-перше, хочу поздоровити Вас, це Ваша перша команда в тренерській карьєрі. Що Ви відчували під час посвячення Ваших підопічних? Нервували?

-   Дякую. Я не нервував, але хочу зазначити, що навіть у цій святковій атмосфері мені дуже хотілося, щоб мої підопічні показали себе справжнім колективом, а не просто групою дітей! А по суті, ця посвята – урочиста формальність, а ось справжню посвяту в футболісти вони проходитимуть на спортивних майданчиках, під час змагань!

-   Тяжко Вам управляти такою кількістю хлопців? Я нарахував 41 футболіста, які стояли на сцені під час урочистостей, це багатенько. А зважаючи на те, що хлопці ще зовсім маленькі можуть і бешкетувати на тренуваннях, як встигаєте за усіма слідкувати?

-   Ви праві, на сцені знаходився 41 юний футболіст! А взагалі в мої команді таких нараховується 46. Управляти не просто, якщо вони зібрані усі разом, але під час тренувального процесу команда розділена на 3 групи, які тренуються в різний час і окремо одна від одної. Так я більш продуктивно планую і провожу учбово-тренувальні заняття! Хочу сказати, що не зважаючи на юний вік моїх підопічних, усі вони серйозно відносяться до тренувань, тому проблем з дисципліною в нашій команді немає!

-   Як Ви вважаєте, Ви суворий наставник? Чи, можливо, більш демократичний?

-   Ще до недавнього часу я думав, що дитячий тренер має бути демократичним! Але після того, як я почав працювати самостійно, зрозумів, що без дисципліни і суворості неможливо створити боєздатний колектив! Немає ідеальної системи управління колективом! Тренер має відштовхуватися від обставин, контингенту, умов, якщо коротко – бути гнучким! Якщо мої підопічні заслуговують на похвалу, я хвалю, якщо заслуговують на критику – критикую! Вони самі своїми діями обирають манеру поведінки тренера!

-   Який стиль гри будете прищеплювати Вашим підопічним? (Зараз модно ділити на барселонівську гру або реалівську). Який стиль гри ближчий до Вас?

-   В майбутньому я хочу бачити свою команду різносторонньою і збалансованою! Чим різноманітніша команда, тим тяжче протистояти цій команді! Тому ми будемо вчитися грати в цікавий, різноманітний футбол і взяти найкраще з усіх стилів. У нас буде свій стиль гри – Атлетівський!

-   В одній із найсильніших футбольних академій світу, в академії «Аяксу», до 14 років акцентують увагу лише на техніці та тактиці! А Ви вже прищеплюєте ази тактики своїм підопічним?

-   Обов’язково! Цей компонент підготовки юних футболістів має бути присутнім протягом усього періоду підготовки! Уся підготовка має бути побудована так, щоб юний футболіст мав можливість використати свої знання на практиці, на полі під час гри! А тактична підготовка дозволяє приймати правильні рішення під час гри! Але найголовніше в юному віці - не перебільшити з тактикою! Потрібно починати з найпростішого і поступово рухатися до більш складних аспектів тактики гри у футбол.

-   Коли до Вас в команду приходить юний футболіст, на що, в першу чергу, звертаєте увагу? Можливо, проводите якісь тести? Або просто дивитися на його можливості під час ігрових вправ?

-   В першу чергу, це ігрове мислення хлопця, його вміння приймати правильні, осмисленні рішення під час гри та мислити креативно. На мою думку, це ключовий компонент сучасного футболу! Також я дивлюся на те, як хлопець сприймає інформацію, як він вміє вчитися під час тренувань. Ну і, звичайно, на фізичні якості юного футболіста. Але це все ніщо без бажання дитини займатися футболом!

-   Чи можливо в наш час, на Вашу думку, без великих фінансових вливань створити боєздатний колектив? Тільки лише за допомогою нових прогресивних тренерських методик зробити таку команду, яка згодом зможе і «Динамо» перемагати?

-   Якщо мова йде про дитячо-юнацький колектив, я думаю, що це можливо! Більш того, я сам приймав участь у створенні такої команди, працюючи помічником головного тренера! Але щоб це сталося, потрібно, щоб збіглися багато факторів:
   1. Добро проведений відбір талановитих дітей;
   2. Чітко спланований та побудований тренером учбово-тренувальний процес;
   3. Комфортні умови для проведення тренувань (поля, спортивні зали);
   4. Фартовість тренера і команди загалом. Можна перерахувати ще купу таких факторів, але, на мою думку, ці є ключовими.

-   Можливо у Вас вже є план розвитку Вашої команди? Взагалі, яка головна задача стоїть перед Вами? Можливо, Ви мрієте не про ілюзорні трофеї, що згодом будуть пилитися на полках, можливо, Ви мрієте про те, щоб якомога більше хлопців стали справжніми, професіональними футболістами? Можливо, це буде для Вас справжньою перемогою?

-   Я поставив перед собою ціль – виховувати порядних, щирих, добрих, надійних особистостей, які в майбутньому зможуть гідно реалізувати себе у суспільстві! А якщо ці особистості захочуть реалізувати себе в професійному футболі, я зроблю все, щоб їм допомогти! Якщо казати про спортивну, то головна задача дитячо-юнацького футболу – це готувати футболістів для професійного футболу, а не добувати кубки і трофеї. Але тут присутній один нюанс: сильний футболіст може вирости лише в сильній команді. А сильна команда – це кубки та трофеї!

-   Дякую Вам, Романе Миколайовичу, за змістовні відповіді на наші питання. Було приємно мати з Вами розмову.

Пресс служба ФК «Атлет» бажає Роману Миколайовичу та його молодій команді втілення усіх мрій і великих успіхів як у футболі, так і у житті.