«Атлет»   «Зміна»

Першість Києва ВЛ   23.10.2015 10:00
16 тур   Щасливе

Звіт

Сьогодні, 23.10.2016, було зіграно матч 16 туру вищої ліги Першості м. Києва «Атлет» - «Зміна». Сильнішого команди не визначили – 0:0.

Слід сказати кілька слів про турнірне розташування команд. «Атлет» займав 3 позицію, маючи в активі 28 очок, «Зміна» ж посідала 7 сходинку з 18 балами. Цей матч міг вирішити долю бронзових нагород Першості, адже якби атлетівці перемогли сьогодні, то гарантували б собі 3 сходинку. Нагадаю, що підопічним Романа Гринчука було достатньо набрати 2 очки в останніх трьох турах. Утім, все може вирішитися і у матчах «Зірки», адже саме цей клуб є переслідувачем жовто-чорних. Якщо ж «Зірка» бодай в одному з матчів втратить очки, то атлетівці достроково посядуть 3 сходинку.

Утім, результати «Зірки» ще невідомі, тож грати потрібно було, викладаючись по максимуму. Перший тайм пройшов за повної переваги атлетівців, котрі створили за цей час достатньо моментів. Так Андрій Костюк мало не підловив голкіпера суперників на помилці, коли той вибивав м’яча. На жаль, Андрій не встиг до м’яча, а захисники підстрахували воротаря.

Розігрували атлетівці і позиційні атаки. Одну з таких розпочав Дмитро Шевченко, відпасувавши на Філіпа Марша. Той скинув на Андрія Костюка, який змістившись у центр, запустив м’яча на правий фланг. На цей м’яч бігли одразу два наші гравці – Архип Мулярчук та Родіон Мазур. Останній перебував у більш вигідному положенні, однак м’яча підхопив саме Мулярчук та виконав подачу у штрафний майданчик. На жаль, невдало. Хвилиною пізніше Мулярчук на межі штрафного майданчика знову опинився з м’ячем. Цього разу він завдавав удару по воротах, але м’яч влучив у хрестовину.

Наприкінці першого тайму атлетівці відзначилися: Дмитро Василенко відпасував на Архипа Мулярчука, той пробив по воротах, однак м’яча у сітку воріт переправив Ростислав Бабич. Щоправда, взяття воріт не було зафіксовано – Бабич був в офсайді. Чи залітав би м’яч у ворота після удару Мулярчука, тепер можна лише гадати.

На старті другого тайму на правому фланзі захисників «Зміни» класно «накрутив» Дмитро Василенко, однак виконати простріл він, на жаль, не зміг. Згодом гості на деякий час перехопили ініціативу та спромоглися на кілька небезпечних моментів: зокрема, виконали кілька ударів по воротах Ігоря Лихацького зі стандартів та з гри.

Незабаром жовто-чорні знову взяли гру під свій контроль та створили чималу кількість моментів. Гарну багатоходівку розіграли Гашук, Сліпченко, Бабич, Мазур та Костюк. Останній, отримавши м’яча, злету пробив по воротах. Щоправда, Андрій занадто поспішив та пробив прямо у руки голкіперу. Неабияку роль відіграв у сьогоднішньому матчі і арбітр, який через свою невисоку кваліфікацію просто заважав хлопцям показувати гарний футбол. По-перше, взагалі не дозволяв командам боротися, а по-друге, в одному з ключових моментів, коли Василенко виконував подачу у карний майданчик, прийняв неправильне рішення. Голкіпер, вибиваючи м’яча, перечепився через свого ж партнера по команді. М’яч відскочив до Сліпченка, який вже міг вирішувати долю епізоду та, цілком можливо, і матчу загалом. Однак арбітр зупинив гру, аргументуючи це тим, що була небезпечна гра проти голкіпера – фол в атаці.

Згодом жовто-чорні створили ще один небезпечний момент: після подачі Сліпченка по воротах пробивав Бабич та, напевно, вже бачив м’яча в сітці воріт, але голкіпер у відчайдушному стрибку відбив м’яча у стійку, кулястий прокотився по лінії воріт, звідки його винесли захисники. Наприкінці матчу Бабич пробивав ще раз, однак зависоко.

У підсумку, 0:0 та один заліковий бал для команди Романа Гринчука. Останні два матчі точно не будуть легкими: наступного тижня зустрінемося з лідером турнірної таблиці – «Динамо», а в останньому турі на нас чекає дарницьке дербі «Атлет» - «Чемпіон-Дарниця». Утім, сподіваємося на наших хлопців та віримо у перемогу.