Крім тренера, батьки мають величезний вплив на розвиток своєї дитини. Діти грають у футбол, тому що перш за все вони люблять цю гру. Необхідно пам'ятати, що підтримка батьків є дуже важливою, особливо на початковому етапі навчання. Успішна команда складається не тільки з тренера та дітей, які займаються, але й з дружного колективу батьків. З боку батьків і дітей дуже важливим є повне дотримання всіх обговорених із тренером правил і умов.

Якщо батьками не виконуються ці норми, дитина звільняється від заняття на невизначений термін!

 

Для успіху необхідно дотримуватися таких правил:

  1. Усі повинні бути об'єднані однією спільною метою. У батьків не повинно бути ніяких сумнівів щодо тренерської роботи, тому що це передається дітям і негативно впливає на тренувальний процес. Якщо батьки не довіряють тренеру, то не потрібно водити до нього свою дитину, необхідно знайти кращого тренера.
  2. Батьки повинні вимагати від своїх дітей виконання всіх норм поведінки і всіляко попереджати їх порушення.
  3. Батьки повинні повністю володіти інформацією щодо тренувального процессу й бачити, до якого результату необхідно прагнути.
  4. Під час тренування батьки повинні знаходитися на такій відстані, щоб не потрапляти в поле зору учасників тренування, тому що це нашкодить якісному проведенню заняття.
  5. Батьки не повинні вголос висловлювати свою думку, викрикувати образливі фрази на будь-кого з учасників тренування. Усі суперечливі питання повинні обговорюватися тільки між тренером і батьками й тільки під час особистої зустрічі.
  6. Під час ігор батькам заборонено висловлювати своє невдоволення діями арбітрів, тренерів або гравців. Звертатися до арбітра за роз'ясненнями має право тільки тренер і капітан команди.
  7. У разі хвороби або якихось інших причин, з яких дитина не змогла відвідати тренувальне заняття, батьки зобов'язані попередити про це тренера ЗАЗДАЛЕГІДЬ. Обов'язково повідомляти тренера про травми, забої, хвороби, проблемні ситуації в побуті.
  8. Батькам необхідно періодично переконуватися в тому, що дитина дійсно відвідує тренування й бере активну участь у тренувальному процесі.
  9. Необхідно допомагати дитині слідкувати за своєю тренувальною й парадною формами, цікавитися її успіхами, брати активну участь у життєдіяльності дитини.