1. Намагайтеся не привертати до себе уваги оточуючих і не створювати ажіотажу навколо своєї персони. Переважна більшість дітей не любить, коли їх батьки активно проявляють себе в подібних ситуаціях. 
  2. Слідкуйте за грою. Ви, звичайно, можете спілкуватися з батьками інших гравців, які прийшли подивитися гру, але не забувайте час від часу поглядати на поле, адже м'ячі у футболі забиваються нечасто, так що, заговорившись, ви ризикуєте пропустити ключовий момент матчу. Тепер уявіть собі, що ваша дитина вражає ворота суперника і, приймаючи вітання від своїх одноклубників, шукає вас на трибуні очима, а ви в цей момент захоплено розмовляєте з сусідом і навіть не дивитесь в бік свого сина. Отже, будьте уважні! 
  3. Не намагайтеся давати поради. Зрештою, у футбол граєте не ви, а ваша дитина, і тому зовсім необов'язково постійно координувати її дії, сидячи при цьому на трибуні. Цим ви будете тільки відволікати дитину, в той час як ваше основне завдання - це спілкування з дитиною вже після гри. 
  4. Підтримуйте рівні стосунки з усіма без винятку одноклубниками вашої дитини. Не варто концентрувати свою увагу на зірках команди - це може образити партнерів вашого сина. 
  5. Вболівайте пристойно. Не варто викрикувати образи на адресу суддів, супротивників або гравців своєї команди, «спалахувати» в тій чи іншій ситуації. Більшість батьків без будь-яких проблем стають дисциплінованими і відданими вболівальниками команди, в якій грає їх дитина.

 

Одними з основних складових спорту є командна єдність і відчуття плеча партнера, який грає поруч з вами. Багатьох дітей віддають в спортивні секції саме для того, щоб розвинути у них почуття відповідальності. На жаль, більшість батьків часто забувають про це. Нерідко під час матчу можна почути крик розпаленого грою батька одного з гравців: «Замініть цього«Нулевіча» - воротаря! Через нього ми програємо!» 

На щастя, на футбольному полі не завжди можна виділити дійсно слабкого гравця, але навіть незважаючи на це, не варто давати волю емоціям і звинувачувати у неузгоджених діях команди конкретного футболіста. Єдиний висновок, який молоді гравці можуть зробити з подібної поведінки своїх батьків, - необхідно перемагати будь-якою ціною, не соромлячись у виборі засобів. Хіба для цього ви привели вашу дитину у футбольний клуб? Адже почуття товариства, загартоване в спортивних баталіях, важливо не тільки на ігровому полі, але й за його межами. До того ж, поводитися коректно ви повинні не тільки по відношенню до одноклубників вашого сина. Вирази типу «Суддю на мило» повинні бути виключені з вашого лексикону. Отже, якщо вашим супротивникам вдалася ефектна комбінація, нагородіть їх оплесками. Адже в будь-якому випадку повинен перемогти красивий футбол.

Футбол повинен приносити радість як гравцям, так і глядачам.